Eva Janyšková

Certifikovaná lektorka hormonální jógové terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues, klasické jógy a jógy pro seniory
+420 602 158 422
jogamala108@gmail.com

Články, videa

  

 

HORMONÁLNÍ JÓGA PODLE DINAH RODRIGUES 

Hormonální jóga podle Dinah Rodrigues jsou tři sestavy, které vyrovnávají hladinu hormonů v těle. Sestava pro ženy, sestava pro muže a sestava pro diabetiky. 
 
Oproti klasické józe je to dynamická sestava, kterou doprovází speciální břišní dech zvaný bhastrika, který přímo ovlivňuje energii v oblasti břicha a pánve. V podstatě se jedná o holistickou a omlazující techniku, která obnovuje a zvyšuje tvorbu hormonů, tím že působí masážně na žlázy s vnitřní sekrecí, posiluje vaječníky, štítnou žlázu, hypofýzu a nadledvinky.
 
Jedním z mnoha benefitů Hormonální jógy je zvýšení energie, které je možné v mnoha případech cítit již po prvním cvičení, posílení svalů a kostí, odstranění depresí, mnohem snadnější zvládání stresu  a mnoho dalšího.
 
Já se zatím věnuji sestavě pro ženy, která je podložena vědeckou studií s výraznými výsledky u žen, které měly tyto problémy:
 
- neúspěšné otěhotnění
- nepravidelný nebo chybějící menstruační cyklus
- PCO - polycystické vaječníky
- snížení libida (zájmu o sex)
- změny nálad a veškeré nepříjemné projevy přechodu
- předčasná menopauza
- premenstruační syndrom
- bolestivá menstruace
- nízká hladina estrogenu
- nespavost a další
 
U žen po 35. roce se Hormonální jógová terapie doporučuje jako prevence.
 
Sestava je velmi jednoduchá (po absolvování semináře Vám bude na Vaši domácí praxi stačit cca 30 min.), a zároveň velmi zajímavá, zvláště pro ženy, které nemají s jógou zkušenosti. Většina z nich se pak věnuje nejen Hormonální jógové terapii :-).
 
Během cvičení je možné využít jak statické (klidové) pozice, tak dynamické.
V souladu s tím navazují energizující i klidová dechová cvičení. Používají se techniky k přesouvání a usměrňování energie a naučíme se posílat tuto energii do konkrétního bodu. Sestava zahrnuje mudry a bandhy a ukážeme si jak relaxovat a provádět terapeutickou vizualizaci.
 
V rámci každého semináře se také seznámíte s protistresovými cviky a mantrami, které můžete využít v mnoha životních situacích, nejlépe každý den :-).
 
Co se týče Hormonální jógy pro muže a diabetes, tento druh jógy lektoruje má velmi blízká kamarádka, jogínka Hana Suberová, které je též lektorkou Hormonální jógové terapie pro ženy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kalendář akcí

KDE: Studio JÓGASFÉRA, Švermova 1338, Roudnice nad Labem KDY: 17. – 18.3.2018 (Sobota 17.3 14 -19hod, Neděle 18.3. 10 -15hod) CENA: 2.800,- Kč/osoba nebo zvýhodněná cena 2.500 Kč/osoba při příchodu ve dvou (můžete přivést kamarádku, maminku či tchýni :-) PROGRAM: Během dvoudenního semináře se...
Ráda bych Vás pozvala na další víkendový seminář, který bude, jak je mým zvykem komorního charakteru (maximální počet osob je 8:-). Tentokrát se bude konat v Praze v překrásném jógovém studiu Grain Space na Výtoni blízko pražské Náplavky. Jedná se o velmi zajímavé místečko se zvláštní...