Eva Janyšková

Certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro ženy a diabetiky podle Dinah Rodrigues, klasické jógy a jógy pro seniory
+420 602 158 422
jogamala108@gmail.com

  

HORMONÁLNÍ JÓGA PRO ŽENY PODLE DINAH RODRIGUES

Oproti klasické józe se jedná o dynamickou sestavu, kterou doprovází speciální břišní dech zvaný bhastrika, který přímo ovlivňuje energii v oblasti břicha a pánve. V podstatě se jedná o holistickou a omlazující techniku, která obnovuje a zvyšuje tvorbu hormonů, tím že působí masážně na žlázy s vnitřní sekrecí, posiluje vaječníky, štítnou žlázu, hypofýzu a nadledvinky.
 
Jedním z mnoha benefitů Hormonální jógy je zvýšení energie, které je možné v mnoha případech cítit již po prvním cvičení, posílení svalů a kostí, odstranění depresí, mnohem snadnější zvládání stresu  a mnoho dalšího.
 
Celá sestava je podložena vědeckou studií s výraznými výsledky u žen, které měly tyto problémy:
 
- neúspěšné otěhotnění,
- nepravidelný nebo chybějící menstruační cyklus,
- PCO - polycystické vaječníky,
- anovulační cykly,
- cysty a myomy (je třeba posoudit velikost),
- snížení libida (zájmu o sex),
- návaly horka, změny nálad a veškeré nepříjemné projevy přechodu,
- předčasná menopauza,
- premenstruační syndrom,
- bolestivá menstruace,
- nízká hladina estrogenu,
- jakákoliv hormonální nerovnováha – např. po vysazení antikoncepce,
- vypadávání vlasů, deprese,
- nespavost a další.
 
U žen po 35. roce se Hormonální jógová terapie doporučuje jako prevence.
 
V souvislosti s výše uvedenými problémy doporučuji společně se cvičením Hormonální jógy používat Disogeninový olejíček s extraktem z kořene YAM,  který slouží k přirozenému žvýšení hladiny progesteronu, který je tzv. "vedoucím" hormonem.  Pro více info mne prosím kontaktujte na emailu: jogamala108@gmail.com.

Toto cvičení je vhodné i pro ženy, které se s jógou nikdy nesetkaly a mladé dívky.

Sestava je velmi jednoduchá (po absolvování semináře Vám bude na Vaši domácí praxi stačit cca 30 min.), a zároveň velmi zajímavá, zvláště pro ženy, které nemají s jógou zkušenosti. Většina z nich se pak věnuje nejen Hormonální jógové terapii :-).
 
Během cvičení je možné využít jak statické (klidové) pozice, tak dynamické.
V souladu s tím navazují energizující i klidová dechová cvičení. Používají se techniky k přesouvání a usměrňování energie a naučíme se posílat tuto energii do konkrétního bodu. Sestava zahrnuje mudry a bandhy a ukážeme si jak relaxovat a provádět terapeutickou vizualizaci.
 
V rámci každého semináře se také seznámíte s protistresovými cviky a mantrami, které můžete využít v mnoha životních situacích, nejlépe každý den :-).
 
Kromě kurzů Hormonální jógy pro ženy vedu i kurzy Hormonální jógy pro prevenci a léčbu (nejen) diabetes.